Team Ghost protest EMV 5 etapp 2013

 

Eesti Drifti Liit (EDL)

 

Vastus protestile

 

Kristjan Salmre – peakohtunik

 

 

 

Team Ghost protest puudutab EDMV 5. etappi, mis peeti Laitses 22.09.2013. Protest sõidu Luht vs Kuvvas võitja suhtes.

 

 

 

1. Team Ghost protest 5. etapp – Laitse 14.09.2013.

 

Team Ghost protest sõidus Luht vs Kuvvas vastu.

 

Esialgne protest vastu võetud  15 minuti jooksul pärast antud sõitu. Protestijärgselt küsitleti mõlemat sõitjat, rajakohtunikke, peahindajat ja hindajaid. Jõuti ühisele otsusele, et sõidu tulemus jäi kehtima.

 

2. Team Ghost protest 5. etapp – Tallinn 23.09.2014.

 

Team Ghost protest sõidus Luht vs Kuvvas vastu.

 

Esitati videomaterjal (filmitud Jarmo Luhti autolt) , kus on näha, et Märt Kuvvas ei saavutanud auto üle kontrolli pärast finišit . EDL võttis videomaterjali vastu, et sellega tutvuda.

 

3. EDL vastus.

 

Otsus lähtub Eesti drifti meistrivõistluste 2013. aasta üldjuhendist (http://www.driftime.ee/?page_id=1253)
Punkt 4.1  – võistluste hindamine toimub 3 alaliidu hindaja poolt. Hindajad on ühtlasi võistluse žürii. Pretensiooni esitamise aeg on 15 minutit pärast sõidu lõppu. Hindajate otsus on lõplik.

 

Anname teada, et hindajate tehtud otsus on lõplik.

 

Lisa:

 

Tulenevalt 2013. aasta võistlusjuhendi puudulikkusest jäi antud olukorra lahendamisel õigus tegelikkuses reegleid rikkunud juhile. Edaspidi täiendame raja reegleid, kus spinnimine või rajalt väljasõit kogu raja ja tagasisõidu tee ulatuses viib koheselt tulemuse tühistamiseni. Samuti hakkame registreerima autodel asuvate videosalvestusseadmete asukohti, mida saame vajadusel kasutada pretensioonide lahendamisel. Teeme ka ürituse korraldajale tugevalt soovituslikuks videosalvestusseadmete kasutamist hindamisel.

 

 

 

Kristjan Salmre